pytanie Zadaj nam pytanie
Skorzystaj z formularza on-line
Strona główna linia Blog
Co warto wiedzieć na temat konfiguratora halData: 12/06/2024

Co warto wiedzieć na temat konfiguratora hal?Właściwe zaprojektowanie hali jest koniecznością, jeśli chcesz stworzyć funkcjonalną i dopasowaną do konkretnych wymagań przestrzeń. Choć tego rodzaju zadania kojarzą się przede wszystkim z wykonywaniem skomplikowanych obliczeń oraz rysunków technicznych, dziś proces wykonywania projektu można znacznie uprościć, wykorzystując dostępny online konfigurator hal. Co trzeba o nim wiedzieć? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Czym jest konfigurator hal?

Konfigurator hal dostępny online to rozwiązanie, które umożliwia samodzielne zaprojektowanie obiektu w pełni dopasowanego do konkretnych potrzeb. Korzystając z tego narzędzia, możesz wskazać m.in. wysokość, szerokość i długość hali, a także rodzaj zadaszenia, liczbę i rodzaj drzwi, okien, bram, otworów ściennych oraz świetlików dachowych. Po wprowadzeniu jakichkolwiek informacji do pól w konfiguratorze, od razu na ekranie pojawia się wizualizacja hali wykonanej zgodnie z wprowadzonymi danymi.

Oprócz tego w konfiguratorze są również pola, w których wskazuje się materiały do wykorzystania podczas stawiania hali, a nawet kolory, jakie ma mieć dany obiekt. Dzięki temu znacznie łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie on wyglądać w rzeczywistości. Po uzupełnieniu danych można wysłać zapytanie ofertowe. Wskazanie wszystkich informacji w konfiguratorze ułatwi wykonanie wyceny, która w krótkim czasie będzie mogła trafić w Twoje ręce.

Przygotowanie hali z wykorzystaniem konfiguratora krok po kroku

Konfigurator online został stworzony w taki sposób, aby proces projektowania własnej hali był dla klientów jak najprostszy. Poniżej przedstawiamy, jak krok po kroku wykonać to zadanie.

Wybór rodzaju zadaszenia

1. Wybór rodzaju zadaszenia — po wejściu w konfigurator, od razu możesz wybrać, jakie zadaszenie ma mieć Twoja przyszła hala — wśród dostępnych opcji są dachy płaski, jedno- oraz dwuspadowy. Wystarczy, że klikniesz kwadracik obok jednej z opcji, a zadaszenie na projekcie od razu się zmieni.

Ustalenie wymiarów

2. Ustalenie wymiarów — wymiary projektowanego obiektu możesz zmieniać za pomocą suwaków lub wpisać je w przeznaczone do tego pola. W projekcie należy wskazać wysokość i szerokość hali, a także kąt nachylenia połaci dachowej. Ponadto trzeba określić liczbę pól, z których ma być złożona konstrukcja. Ich zakres zależy od wybranej wcześniej długości hali.

materiał do budowy hali

3. Podjęcie decyzji dotyczącej materiałów do budowy hali — w kolejnym kroku należy wskazać, z jakich materiałów mają być wykonane elewacja, czyli poszycie ścian oraz pokrycie dachu. Wiele w tym przypadku zależy od oczekiwań inwestora, a także budżetu, jaki chce się przeznaczyć na postawienie danej konstrukcji. W konfiguratorze musisz również określić typ obiektu — czy ma to być konstrukcja ramowa z dwuteownika, czy też obiekt zbudowany z wykorzystaniem dźwigarów kratowych.

Wskazanie dodatkowych elementów konstrukcji

4. Wskazanie dodatkowych elementów konstrukcji — projektując halę, możesz wybrać, jakie i gdzie mają się znaleźć drzwi, okna, bramy, otwory ścienne i świetliki dachowe. Z rozwijanych list możesz wybrać parametry każdego z tych elementów. Po ich ustawieniu wystarczy, że ustawisz widok hali na ścianę (lub dach), na której mają znaleźć się wybrane elementy, „złapiesz” je kursorem myszki i przeciągniesz w wybrane miejsce. Klikając dowolny wymiar, możesz go zmienić.

 Wybór kolorów hali

5. Wybór kolorów hali — w kolejnym kroku możesz wskazać, w jakich barwach z palety RAL ma być utrzymany projektowany obiekt. Wystarczy wybrać jeden z kolorów z rozwijanej listy.

 Złożenie zapytania ofertowego

6. Złożenie zapytania ofertowego — ostatnim krokiem jest wypełnienie swoich danych i wysłanie wstępnego projektu do naszych specjalistów.

Pamiętaj, że w trakcie całego procesu możesz zmieniać widok projektowanej hali — w prawym górnym rogu zobaczysz dostępne opcje. W lewym znajdziesz napis „PODSUMOWANIE” — klikając go, możesz zobaczyć wszystkie informacje dotyczące projektu bez konieczności cofania się do wykonanych już kroków.

Zalety użycia konfiguratora hal

Wykorzystanie konfiguratora hal ma wiele plusów. Najważniejsze z nich to:

- dopasowanie obiektu do własnych potrzeb — widząc wizualizację budynku na ekranie komputera, znacznie łatwiej ocenić, czy rzeczywiście będzie ona zgodna z oczekiwaniami. Może to ograniczyć liczbę błędów w projekcie i konieczność późniejszego wprowadzania zmian;

- wygoda — możesz wprowadzać dowolne zmiany i od razu obserwować, jak wygląda w związku z tym obiekt, bez konieczności nanoszenia poprawek na rysunku technicznym czy wykonywania dodatkowych obliczeń;

- szybkość — projektowanie z wykorzystaniem konfiguratora hal to, tak jak zostało wspomniane, znaczna oszczędność czasu;

- mniejsze koszty — skorzystanie z konfiguratora może pomóc w ograniczeniu kosztów związanych z wprowadzeniem zmian w projekcie, a także pozwala na wykonanie dokładniejszego kosztorysu, co z kolei umożliwia zaplanowanie, jaki budżet będzie potrzebny do postawienia danego obiektu.

Jeśli planuje się postawienie jakiejkolwiek hali, bez względu na jej przeznaczenie czy przewidywane rozmiary, warto skorzystać z konfiguratora, który pozwoli na jej bezproblemowe zaprojektowanie zgodnie z oczekiwaniami.

Kto może skorzystać z konfiguratora hal?

Konfigurator hal to program przeznaczony dla każdego, kto planuje postawienie tego typu obiektu. Najczęściej z tego narzędzia korzystają osoby prowadzące firmy produkcyjne chcące stworzyć miejsce do wytwarzania różnego rodzaju towarów oraz właściciele przedsiębiorstw planujący postawienie magazynów. Właściwe zaprojektowanie hali odgrywa również istotną rolę w logistyce. Co więcej, z pomocą konfiguratora stworzysz przestrzeń, w której będzie mógł działać Twój sklep.

Narzędzie nierzadko jest też wykorzystywane podczas projektowania hal na maszyny rolnicze oraz budynków inwentarskich. Niezależnie więc od tego, w jaki sposób chcesz wykorzystać dany budynek, zaprojektowanie go z wykorzystaniem konfiguratora będzie dobrym rozwiązaniem, aby proces ten przebiegł sprawnie i bez komplikacji.

Wykonanie przemyślanego projektu to jedno z najważniejszych zadań podczas przygotowania do postawienia obiektu, który ma spełnić wszystkie oczekiwania inwestora. Nieocenioną pomocą w zaplanowaniu, jak ma być zbudowana hala, okazuje się konfigurator, który powstał w celu ułatwienia i skrócenia czasu potrzebnego na jej zaprojektowanie. Jeśli zależy Ci na tym, aby móc zobaczyć wizualizację na każdym etapie tworzenia projektu, a także w jak najkrótszym czasie uzyskać kosztorys — skorzystaj z narzędzia, jakim jest konfigurator hal.« Wróć